Zabójcza lista w książce ,,Nienawiść'' Jennifer Brown

Są tajemnice, których nigdy nie poznamy. Lista stworzona po to by dać upust emocji, stworzona po to by odreagować, ale chłopak traktuje ją na tyle poważnie, że zabija osoby z listy.

,,Nienawiść'' Jennifer Brown przedstawia, że nigdy do końca nie znamy drugiej osoby. Nawet jeżeli spędzamy z nią każdą chwilę swojego życia, to wiemy o niej tyle ile sama nam powie. Są tajemnice, których nigdy nie poznamy.

Opis

Wyobraź sobie, że życzysz komuś śmierci i twoje pragnienie się spełnia. W dodatku zabójcą jest człowiek, którego kochasz.
Nick, chłopak Valerie, zaczął strzelać do uczniów w szkolnej stołówce. Dziewczyna, chcąc go powstrzymać, uratowała życie koleżance. A jednak oskarżono ją o współudział, ponieważ to ona wpadła na pomysł stworzenia listy ludzi, których oboje nienawidzili. Listy, według której Nick przeprowadził egzekucję.
Teraz Valerie musi stawić czoło kolegom i wrócić do szkoły. Czy osoby przeznaczone do „odstrzału” kiedykolwiek jej wybaczą? I czy ona sama pogodzi się z rolą, jaką odegrała w masakrze?

Recenzja

Książka jest napisana lekkim językiem, i przy tym bardzo emocjonalna. Ukazuje sytuację z perspektywy dziewczyny zamachowca. 
Książka zainteresowała mnie od pierwszego zdania. Na początku jest bardzo dynamiczna, nie można oderwać się od czytania. Już same wspomnienie o Liście Do Odstrzału intryguje czytelnika wzbudzając, także w nim niepokój co do dalszej historii. Owa lista miała być formą rozładowania emocji, i poradzenia sobie z kłopotami w szkole. Tylko, że chłopak myślał, że naprawdę zabije osoby, które ich dręczą. 
Valerie kochała Nicka. Uwielbiała jego odmienność i wyobcowanie, dlatego nie dostrzegła w nim tak drastycznych zmian. Czuła, że jest jego bratnią duszą dlatego jego czyn był dla niej tak bolesny. 
Nick pewnego dnia przyszedł do szkoły jak zwykły uczeń, ale w momencie gdy wchodzi na stołówkę rozpoczyna się piekło. Wyjmuje pistolet, i zaczyna strzelać do uczniów i nauczycieli, którzy byli na liście. Valerie osłania dziewczynę, której nie lubi i przez to zostaje postrzelona, a chłopak na jej oczach popełnia samobójstwo. Valerie budzi się z poczuciem, że był to tylko zły sen. 
Media szaleją; cały czas opisując tragedię w szkole, a uczniowie nie mogą sobie poradzić z zaistniałą sytuacją. Traktują dziewczynę jakby to ona strzelała do uczniów. Doktor Hieler pomaga dziewczynie dojść do siebie, i poradzić sobie w szkole i ze stratą ukochanej osoby.


,, Nie odczuwam nienawiści i żalu do świata, ale jeszcze sobie nie potrafię wybaczyć. '' 
- James Frey


Podsumowanie 

Autorka stworzyła dzieło, które całkowicie opanowuje serce i dusze czytelnika. Wyciska łzy u niego i wzbudza nadzieję, że bohaterka poradzi sobie z karcącymi spojrzeniami rówieśników. Odnajduje ukojenie w pasji, i daje jej poczucie oderwania się od świata. Najtrudniej jest się pogodzić z straszliwym czynem ukochanej osoby, która musi odczuć konsekwencje. 
Historia pozostaje długo w pamięci, i wzbudza refleksje nad tym, że człowieka nigdy nie można do końca poznać. Nawet jeżeli kogoś się kocha, i spędza niemal każdą chwilę to zawsze pozostają tajemnice, których nigdy się nie zdradzi nawet dla ukochanej osoby. Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.