Chaos na Białostockich Targach Książek

W Białymstoku dwa razy w roku odbywają się Międzynarodowe Targi Książki. Jeden jest organizowany wiosną, a drugi jesienią. Odbywają się one W Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Ktoś kto czyta uwielbia obcować z książkami i z ludźmi którzy, mają tą samą obsesję. Jest to swego rodzaju nałóg, ale tak cudowny i wpływający pozytywnie na większość aspektów w życiu, że nigdy nie ma się go dość. A coś takiego jak  ,,kac moralny’’ nie istnieje.

Co roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymtoku, odbywają się Międzynarodowe Targi Książki. 

W samym środku nieba

Jednakże jeżeli niebo kojarzy nam się ze spokojem, ciszą i odprężeniem to jednak targi są miejscem całkowicie do niego odmiennym. Panuje tam chaos oraz nie pohamowana adrenalina.
Wchodząc do środka masz wrażenie, że wchodzisz do innego wymiaru. Tłum ludzi i labirynt stoisk zakłócają twoją orientację. Dotąd znane Ci miejsce staje się całkowicie obce. Próbujesz się jednak odnaleźć i zaczynasz swoją podróż wśród ludzi kochających ucieczki do innych światów.
Chodzisz między wieloma najróżniejszymi stoiskami książek. Mijasz takie z kategorii fantasy, młodzieżowe aby na końcu cofnąć się w czasie i trafić do strefy książek historycznych i biograficznych. Każdy może znaleźć coś dla siebie bo i o to w targach chodzi. By jednać ludzi którzy kochają to samo, ale inne odłamy.
Prócz książek są tam także stoiska z albumami malarskimi, czy inną niespodziewaną ofertą. Przemierzając kolejne stoiska można się zatracić i dać się oczarować zapachowi papieru i pięknym kolorowym okładkom, które tylko zachęcają do kupienia. Choć przecież liczy się wnętrze. Po przejściu labiryntu na parterze kierujemy się szklanymi schodami do kolejnego, który ma nas mamić i sprawić, że nie będziemy chcieli wyjść. Po przejściu można udać się do kawiarni na zasłużony odpoczynek  i gorącą przepyszna kawę.

"Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając..." - Cornelia Funke

Targi to nie tylko książki

Targi są sposobnością dla wydawnictw i dla autorów książek aby pokazać się na rynku. Móc się wybić pośród narastającej konkurencji.
Są one także szansą do zapoznanie się z autorami bestsellerowych książek lub spotkanie takich, którzy są na początku swojej ścieżki pisarza. Można ich wypytać o to jak wspięli się po drabinie istnienia w świecie.
Prowadzone są również różnego rodzaju warsztaty, gdzie autorzy opowiadają o swojej twórczości. Będąc na targach miałam okazje dostać się z chłopakiem na warsztaty prowadzone przez Michała Zawadkę autora książek o rozwoju osobistym pt. ,, Chcę być kimś!’’. Sala była wypełniona ludźmi. Przepchaliśmy się gdzieś na koniec i usiedliśmy na stoliczku bo nie było już miejsc. Od tego człowieka nie można było oderwać wzroku. I choć jego uroda nie miała z tym nic wspólnego to raczej chodziło o to jakim pozytywnym jest człowiekiem. Roztaczał wokół siebie aurę takiej motywacji, że człowiek po spotkaniu z nim był gotów przenosić góry i osiągnąć niemożliwe. Mówił między innymi o tym jak nasze postrzeganie świata zmienia się za sprawą wpływu naszych rodziców i nauczycieli. Że nie robimy czegoś czy zachowujemy się w taki a ni inny sposób bo ktoś nam kazał tak robić. Na koniec warsztatów poszliśmy kupić jedną z jego książek. W środku był jego podpis i dedykacja. ,, Nigdy się nie poddawajcie’’. Książka jest pełna motywacyjnych tekstów, ale są również zadań. Grafika książki powala dużo poradników na kolana.

Targi książki są jak wrota od innego świata. Warto wybrać się na nie aby spotkać się z fantastycznymi ludźmi i poznać najnowsze odsłony.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.