Sposób przechowywania notatek

Nie mając już miejsca na komputerze zawsze możemy przerzucić nasze teksty na płytki CD czy też na pendrive, który będzie specjalnie na nie  przeznaczony aby nie zapychać go innymi niepotrzebnymi śmieciami. Pendriva jednak łatwo zgubić dlatego najlepiej jest przyczepić do niego jakich breloczek czy przewiązać wstążkę, i trzymać w jednym miejscu.

Przechowywanie swoich zdjęć, tekstów czy ważnych dokumentów zawsze wprowadzają chaos i stwarzają wyzwanie, aby zawsze móc szybko do nich sięgnąć, i nie tracić czasu na ich żmudne szukanie. Gdzie w takim razie lepiej przechowywać swoje notatki? W komputerze czy w zeszycie? 

Gdzie przechowuję swoje teksty

Wszystkie swoje teksy zawsze najpierw pisze w zeszytach. Mając już całość spisuje je na komputer. Pięć zeszytów, które składają się na jedną powieść wkładam do kartonu, a go z kolei umieszczam w szafce w, której nic ważnego nie mam, i często do niej nie zaglądam. Tak więc podsumowując, swoje teksty przechowuję w formie papierowej jak i elektronicznej. I to jest w sumie najbardziej według mnie najbardziej bezpieczna forma.


,,Wiesz jacy są pisarze. Tworzą siebie, kiedy tworzą swoje dzieła. A może tworzą dzieła, aby stworzyć siebie.'' - Orson Scott Card – ,,Dzieci Umysłu''


Papier

Teksty w zeszytach, notatnikach czy na oddzielnych kartkach są trudne do przechowywania. Z tego powodu, że gdy piszemy książkę składa się na nią duże ilość potrzebnego papieru. Ja piszę w zeszytach w rozmiarze A5 bo one są najwygodniejsze, nie za małe, ale i nie za duże. Można je wszędzie zabrać. Większe formy zeszytów sprawiają, że w trakcie pisania zaczynam się blokować może wynika to z tego, że widzę jaka kartka jest duża i stawia mi to wyzwanie, aby tak pisać by ją całą zapełnić.
Jeżeli dużo piszesz i robisz to w zeszytach to potrzebujesz dużo miejsca na ich przechowywanie, a wiadomo że nie zawsze ono jest.
Ja mam dziesięć zeszytów. Bo na każdą nową powieść jest oddzielny arkusz. Dodam jeszcze, że gdy tworze streszczenie i dialogi zajmuje mi to jeden 60 kartkowy notatnik, więc miejsce na powieść biorę kolejny zeszyt. Do tego dochodzą jeszcze luźne kartki, które przechowuję w segregatorze. I mimo to, że mam porządek to gdy widzę taką stertę zeszytów to zwyczajnie chce się ich pozbyć, ale zawsze gdy chce się ze to zabrać nie umiem ich wyrzucić. Poniekąd dlatego, że mam do nich sentyment. ,,U mnie jest blisko z serca do papieru.''- Agnieszka Osiecka ,,Rozmowy w tańcu''


Elektronika 


Mając jednak swoje teksty na komputerze jest to forma o wiele bardziej wygodna. Dlatego, że wszystkie swoje teksty możesz mieć zapisane w jednym folderze. W każdej chwili możesz też dowolnie zmienić tekst bez względu na to czy to słowo czy całe zdanie. Możemy coś wykasować i wpasować coś nowego. Nie ma obawy, że tekst przez przypadek się usunie zawsze można to przywrócić z kosza. Formę elektroniczną też łatwiej jest przesyłać gdy chcemy się pochwalić nowym opowiadaniem przyjaciołom czy wysłać je do redakcji. Nie mając już miejsca na komputerze zawsze możemy przerzucić nasze teksty na płytki CD czy też na pendrive, który będzie specjalnie na nie  przeznaczony aby nie zapychać go innymi niepotrzebnymi śmieciami. Pendriva jednak łatwo zgubić dlatego najlepiej jest przyczepić do niego jakich breloczek czy przewiązać wstążkę, i trzymać w jednym miejscu.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.