Demon w aureoli ,, Kredziarz'' C.J. Tudor

,, Kredziarz'' C.J Tudor jest znakomitą książką. Nie tylko na to jak świetnie stworzyła skomplikowaną historię, ale też na jej spojrzenie psychologiczne. Współczesnym świecie gdzie poznajemy bohaterów po trzydziestu latach mamy styczność z innymi ludźmi niż ich poznaliśmy na początku.

,, Kredziarz '' C.J. Tudor ciekawi od samej okładki, która na pierwszy rzut oka wygląda jakby była zakurzona. Stworzona jest jednak na wzór brudnej tablicy. Autorka stworzyła książkę doskonałą. Od pierwszej do ostatniej strony. 

Opis

To Kredziarz podsuną dwunastoletniemu Ediemu pomysł. by porozumiewać się z przyjaciółmi za pomocą rysunków kredą. To był ich kod, do czasy gdy symbole doprowadziły ich do ciała dziewczynki. Wtedy, zabawa się skończyła.
Trzydzieści lat później Ed dostaje kopertę. Znajduje w niej tylko kawałek kredy i rysunek człowieka z pętlą na szyi. Zdaje sobie sprawę, że gra sprzed lat nigdy się nie skończyła.


Recenzja

Ze wszystkich gatunków literackich za, którymi nie przepadam najbardziej są właśnie powieści kryminalne.
 ,, Kredziarz'' jednak podbił moje serce. 
Książka nie sprawiła, że w magiczny sposób nagle zacznę czytać kryminały, ale dzięki niej nabrałam nieco pozytywniejszego nastawienia do tego gatunku literatury. Tudor wykonała świetną pracę, aż trudno uwierzyć, że jest to debiut. Przewiduje naprawdę dobrą karierę jeżeli utrzyma talent na takim poziomie jaki pokazała w tej książce. Ale do rzeczy...
,, Kredziarz'' toczy się dwutorowo. W czasach gdzie toczy się owa zbrodnia oraz współcześnie czyli trzydzieści lat po strasznych wydarzeniach. Przeplatanie czasowe ma tu duży sens ponieważ sprawa, którą można było uznać za zamkniętą ma swoją kontynuacje trzydzieści lat później. 
Grupa przyjaciół spędza ze sobą czas, stara się urozmaicić sobie życie w nudnym miasteczku, które jest aż do granic melancholijne i perfekcyjne. Wypadek w wesołym miasteczku wszystko zmienia. Od tamtej chwili w małym miasteczku zaczynają dziać się niepokojące rzeczy, na pozór nic nie znaczące, ale mające bardzo duży wpływ na główny element historii. I kto by się spodziewał, że kredowe ludziki zaprowadzą Eda i jego przyjaciół do lasu i wskażą na miejsce zbrodni. To dzięki nim chłopcom udaje się odnaleźć zwłoki... a właściwie ich fragmenty. 
Autorka świetnie stworzyła swoich bohaterów. Przedstawiła ich w sposób bardzo rzeczywisty, dzięki czemu łatwiej było '' wejść'' do książki. Nadała im dużo emocji, którym przyszło wielu bohaterom walczyć, kilkoro jednak nie potrafiło ich okiełznać. 
Bardzo spodobała mi się postać głównego bohatera. Chłopca, który widział bardzo dużo, który miał swój mały świat, swoje problemy i zmagania, którym musiał sprostać. Nie miał beztroskiego życia w domu z ogródkiem, pieskiem i cudownym miejscu, który mógł podziwiać zza białego płotka. Jego świat był niepokojący, mroczny, ironiczny i dziwaczny. 

,,Niczego nie zakładaj. Poddawaj wszystko w wątpliwość. Odrzucaj to, co wydaje się oczywiste" - C.J. Tudor

Podsumowanie

,, Kredziarz'' C.J Tudor jest znakomitą książką. Nie tylko na to jak świetnie stworzyła skomplikowaną historię, ale też na jej spojrzenie psychologiczne. Współczesnym świecie gdzie poznajemy bohaterów po trzydziestu latach mamy styczność z innymi ludźmi niż ich poznaliśmy na początku. ,, Kredziarz'' jest dużą dawką świata bez upiększania, przedstawionego w sposób pełny zagadek, problemów i niepokoju. 
Dziękuję wydawnictwu Czarna Owca za egzemplarz promocyjny, który z wielką radością mogłam przeczytać, a jeszcze większą było dla mnie napisanie recenzji. 
Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.